Terapeuta zajęciowy - Za darmo!

Jeśli chcesz pomóc rozwijać wyobraźnię i zainteresowania osoby chorej lub niepełnosprawnej, chcesz odwrócić jej uwagę od ciągłej myśli o chorobie poprzez zajęcia manualne, kontakt ze sztuką  i przyrodą czy spotkań grupowych i towarzyskich, kierunek terapeuta zajęciowy jest właśnie dla Ciebie.

Nauka na kierunku terapeuta zajęciowy trwa 4 semestrów (2 lata). Zajęcieodbywają się w systemie stacjonarnym wieczorowym.

Terapeuta zajęciowy to osoba, która stosuje rożne metody i  techniki terapii zajęciowej np. ergoterapia: leczenie pracą  poprzez wykonywanie zajęć manualnych, socjoterapia: terapia zaburzeń poprzez spotkania grupowe czy arteterapia: leczenie poprzez kontakt ze sztuką, aby wspomóc osoby chore i niepełnosprawne w procesie ich rehabilitacji i leczenia. Działania te mają na celu przystosowanie podopiecznego do funkcjonowania w społeczeństwie oraz zapobieganie trwałemu kalectwu lub postępom choroby.

Perspektywy zatrudnienia: oddziały szpitalne (ortopedia, geriatria, neurologia, psychiatria, dziecięce), rehabilitacja szpitali ogólnych, sanatoria, zakłady opiekuńcze, kluby seniora, zakłady pomocy społecznej, świetlice terapeutyczne, hospicja, ośrodki interwencji kryzysowej. Terapeuta zajęciowy może sprawować funkcje kierownicze i organizacyjne. Może prowadzić własną działalność gospodarczą.

Aby uzyskać tytuł zawodowy należy mieć ukończoną minimum szkołę średnią, nie jest wymagana matura.

Zapisz się do naszej szkoły i zdobądź kwalifikacje, aby wykonywać ten atrakcyjny zawód.

Kierunek posiada akredytację Ministra Zdrowia oraz Kuratora Oświaty.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Czas nauki: 2 lata (4 semestry)